The ATSHA204 and flash on this board is not tested yet by me (components still on order).
You can find this board at OSHPark:
https://oshpark.com/shared_projects/2uuSjIIQ (version V3), the BOM is for V3
https://oshpark.com/shared_projects/3VM9juBk (version 4)
Back to version 3:
A 3V3 linear regulator can be mounted on the bottom side of the board if you do not use the battery powering option. By connecting USB or other external power to the two pins "+" (VCC) and "-" (GND), you can give any voltage between 1.9V and 5.1V DC to power the atmega328P.
To use the NRF24L01+, you need to have 1.9 to 3.3V DC on it's power line (the "3v3" circuit). The radio is powered via the "3V3" circuit, which is not automatically connected to the VCC power line. To make that connection, you need to mount the AMS1117 or short solderpad "3V3".
If you power by two AA or AAA batteries, you can skip the AMS1117 and short the solderpad "3V3".
This allows you to make following two header "layouts" on the "I2C" connector:
3V3 - GND - SCL - SDA
3V3 - GND - SDA - SCL
There is an FTDI connection possible via the expansion connector.
It is possible to mount a LED on this board (yes, blinky lights). R2 and a 3mm LED of your choice can be mounted here. They will be connected to D5, which is a PWM capable pin (dimming is now a possibility). The pin marked "5*" is actually connected to D5 directly.
A version of this board without only one pullup resistor (for D2) and extra pins on the expansion connector (SPI signals) is already designed (that is version 4). Extending the functionality of that board will be via this new expansion connector. But it seems difficult to find 24 pin angled female headers, so I'm not fixed on the new expansion layout yet.